Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2011

Στο τάι-μπρέικ χάθηκε το ντέρμπι για τον ΑΟΠΕ Μοσχάτου

Την ήττα με σκορ 3-2 (25-22, 20-25, 22-25, 28-26, 15-7) σετ γνώρισε ο ΑΟΠΕ Μοσχάτου, με αντίπαλο το Κολλέγιο Αθηνών, εκτός έδρας, στον αγώνα που έγινε το Σάββατο.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, αλλά το Μοσχάτο έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία να κερδίσει το παιχνίδι, όταν προηγήθηκε με 1-2 σετ και 14-19 στο 4ο σετ.

Παρ' όλα αυτά το αποτέλεσμα, αλλά κυρίως η εμφάνιση της ομάδας, αφήνει ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα εν όψει και του 2ου γύρου, όταν το Μοσχάτο θα παίξει στην έδρα του.

Διαιτητές: Χαρακίδας, Χρηστίδης

ΚΟΛΕΓΙΟ (Καραμαρούδης): Μάντζιος, Σαμουήλης, Νάνος, Αριστόπουλος, Στιλιάρας, Παπαδόπουλος / Χιόνης (λ), Μεσσάλας, Πολυμερόπουλος.

ΜΟΣΧΑΤΟ (Μαλτίδης): Αραμπατζής, Μήττας, Πανδής, Χριστοφοράκης, Στυλιανού, Τσακιρόπουλος / Κοντός Θ. (λ), Κοντός Ι., Τσότρας.