Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2010

Πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις το Μοσχάτο

Με το δεύτερο γκολ του Ηλιόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΑΟ Μοσχάτο έφυγε με "χρυσό" βαθμό από το Κορωπί και σκορ 2-2. Ο ίδιος παίχτης στο 73' είχε μειώσει σε 2-1 και είχε δώσει το έναυσμα για την μεγάλη ανατροπή.

Μεγαλύτερη αξία στην ανατροπή αυτή δίνει το γεγονός ότι το Μοσχάτο αγωνιζόταν με παίχτη λιγότερο από το 62', όταν αποβλήθηκε ο Λιόσης.

Το Κορωπί προηγήθηκε με 2-0, με 2 γκολ στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (48' Σωπιάδης, 52' Νταντάμης), το Μοσχάτο όμως δεν τα παράτησε, αγωνίστηκε και τελικά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σκόρερ: 48' Σωπιάδης, 52' Νταντάμης - 75', 93' Ηλιόπουλος
Αποβολή: 62' Λιόσης (2η κ.)

Διαιτητής: Κουντουριώτης (Δυτικής Αττικής)

ΚΟΡΩΠΙ: Μάντζιος, Ρεντζής, Βρούτσης, Τσιριγώτης (46' Κολίτζας), Σαλάκου, Αλεξίου Στ., Αλεξίου Α. (75' Μπιταξής), Γκίνης, Σωπιάδης, Τσίτσης (85' Μανάσης), Νταντάμης.

ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Μωραΐτης, Αθανασόπουλος, Σιμιτζής, Λαλιάνι Μ., Αναστασιάδης (70' Ηλιόπουλος), Επιτροπάκης, Λιόσης, Λαλιάνι Λ., Σαλάμης, Ανδρουλιδάκης (76' Ντάβλας).