Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2010

ΒΟΛΛΕΥ: Χαμόγελα για τις γυναίκες, ήττα για τους άντρες

Ανάμεικτα συναισθήματα προξένησαν οι αγώνες του Σαββάτου για το Βόλλεϋ του Μοσχάτου, που διεξήχθησαν στο Νέο Κλειστό γήπεδο του Μοσχάτου.

Την αυλαία άνοιξαν οι κορασίδες του ΑΟΠΕ Μοσχάτου που νίκησαν τον Έσπερο, δύσκολα, με σκορ 3-2 σετ. Οι κορασίδες βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας μαζί με τον ΑΟ Άτταλο (με 7 νίκες και 2 ήττες), μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος. Την τελευταία αγωνιστική (Σάββατο 8 Ιανουαρίου 2011) παίζουν στην έδρα του Άτταλου στο ντέρμπι που θα κρίνει την πρώτη θέση.

Το απόγευμα του Σαββάτου, οι άντρες υποδέχθηκαν τον Εθνικό για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, οι άντρες ηττήθηκαν με σκορ 2-3 σετ (21-25, 26-24, 25-21, 18-25, 11-15). Μετά από αυτήν την ήττα, οι άντρες βρίσκονται στην 5η θέση του πρωταθλήματος με 1 νίκη και 2 ήττες, έχοντας εκτίσει το ρεπό τους.

Την βραδιά έκλεισαν οι γυναίκες του ΑΟΠΕ Μοσχάτου, οι οποίες κέρδισαν με συνοπτικές διαδικασίες τον Έσπερο με σκορ 3-0 σετ. Σε 10 αγώνες του πρωταθλήματος της Β' γυναικών ΕΣΠΕΔΑ, οι γυναίκες έχουν 10 νίκες και 30-0 σετ.