Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010

Από τον Παράδεισο στην... Κόλαση ο ΑΟ Μοσχάτου

Από τον Παράδεισο στην Κόλαση βρέθηκαν μέσα σε επτά λεπτά οι παίχτες του ΑΟ Μοσχάτου, ενώ την αντίστροφη διαδρομή έκαναν οι αντίστοιχοι του Ωρωπού.

Το 1-0 που παρέμενε μέχρι το 86' και έδινε στο Μοσχάτο μια πολύτιμη νίκη στην μάχη της σωτηρίας, απέναντι σε μια ομάδα που βρίσκεται σε παρόμοια βαθμολογικά θέση, έγινε 1-3 μέχρι το τέλος των καθυστερήσεων.

Η εντός έδρας ήττα από τον Ωρωπό σίγουρα δεν είναι καταδικαστική, αφού υπάρχουν πολλές αγωνιστικές μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος, είναι όμως οδυνηρή βαθμολογικά και ψυχολογικά, κυρίως με τον τρόπο που ήρθε.

Το σκορ άνοιξε ο μόνιμος σκόρερ του Μοσχάτου, Ηλιόπουλος, στο 65' με πέναλτι. Στο 86' ο Μήτσης ισοφάρισε για τον Ωρωπό και στο 88' ο Τσέλας ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Το κερασάκι στην τούρτα για τον Ωρωπό έβαλε ο Μαρκίδης κάνοντας το 1-3 στο 94'.

ΜΟΣΧΑΤΟ - ΩΡΩΠΟΣ 1-3

ΣΚΟΡΕΡ: 65' πέν. Ηλιόπουλος - 86' Μήτσης, 88' Τσέλας, 94' Μαρκίδης

ΔΟΚΑΡΙΑ: 30' Παπαδόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κορωνιός (Αθηνών)

ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Τυράκης (70' Ντάφλας), Αθανασόπουλος, Λαλιάνι Μ., Σιμιτζής, Λαλιάνι Λ., Ανδρουλιδάκης (60' Μπαγλατζής), Λιόσης, Καψαλόποδας (55' Μωραΐτης), Ηλιόπουλος, Επιτροπάκης.

ΩΡΩΠΟΣ: Μπόμπολης, Γαλανόπουλος, Στεφανής, Νικολάου, Τασόπουλος, Βασιλάρης, Τσέπα, Παπαδόπουλος, Μήτσης, Δημητρίου, Φίλης (88' Μαρκίδης).

* Το Κορωπί έχει -2 βαθμούς

*Εκκρεμούν τα ματς: Προοδευτική - Μύκονος, Σαρωνικός - Ατρόμητος, Άνω Σύρος - Τριγλία, Σαρωνικός Αιγ.-Μύκονος, Ανω Σύρος-Ολυμπιακός Λαυρίου