Κυριακή 17 Απριλίου 2011

Νίκησε αλλά υποβιβάστηκε οριστικά ο ΑΟ Μοσχάτου

Ο ΑΟ Μοσχάτου πέτυχε την νίκη με το εντυπωσιακό 4-2 επί του Άρη Αμφιάλης, αλλά η νίκη του Ατρόμητου Πειραιά έφερε τον οριστικό υποβιβασμό για την τοπική μας ομάδα στα γήπεδα της ΕΠΣ Πειραιά, δύο αγωνιστικές πριν την λήξη του πρωταθλήματος.

Το ρεπορτάζ από το παιχνίδι είναι από το site onsports.gr:

Οι γηπεδούχοι σκόραραν από δύο τέρματα και στα δύο ημίχρονα. Την αρχή έκανε ο Παπαδόπουλος (34' και 42'), ενώ στο Β’ ημίχρονο τα γκολ πέτυχαν ο Λιόσης (56') και ο Σαλάμης (89').

Για τον Άρη Αμφιάλης τα γκολ σημείωσαν ο Μηνόγιαννης (63') και ο Σταματάκης (67').

ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Τυράκης, Μωραϊτης (60' Κοκόλης), Λαλιάνι, Σιμιτσής, Λιόσης (60' Καρδαράς), Ντάφλας, Επιτροπάκης, Παπαδόπουλος, Σαλάμης, Ανδρουλιδάκης (55' Ποπάι)

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Λαρεντζάκης, Φιλόπουλος, Ντουτσούλης (46' Καζαλάς), Δρόσος, Μηνόγιαννης, Μέξης, Γαγλίας (55' Πολιάς), Βιδάλης, Σταματάκης, Τρίμπος, Κοντομανώλης (70' Ράπτης).