Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2011

Νίκη - θρίλερ του Μοσχάτου επί του Αχαρναϊκού

Νίκη ελπίδας πέτυχε ο ΑΟ Μοσχάτου στην έδρα του επί του Αχαρναϊκού, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ' Εθνικής, με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 90', ενώ συνολικά χάθηκαν 3 πέναλτυ στο παιχνίδι, 1 για το Μοσχάτο και 2 για τον Αχαρναϊκό. Ας δούμε το ρεπορτάζ του site periferiako.com:

Συνεχίζει να ελπίζει σε παραμονή το Μοσχάτο, που πήρε τεράστια νίκη με 1-0 κόντρα στον Αχαρναϊκό σε ένα παιχνίδι με απίστευτο β' ημίχρονο. Στο 54' οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Ανυφαντή να το εκτελεί και τον Κουρεπίνη να αποκρούει. Στο 68' ο Ντάφλας αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι για τους 'πράσινους', ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Αθανασόπουλος εκτέλεσε νέο πέναλτι για τον Αχαρναϊκό για να στείλει την μπάλα στο δοκάρι!

Εν τέλει, η τύχη χαμογέλασε στο Μοσχάτο, που πήρε το σπουδαίο τρίποντο με το γκολ του Παπαγεωργίου στο τελευταίο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης αποβλήθηκε ο Παπαδόπουλος των γηπεδούχων.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ξενάκης (ΣΔ δυτικής Αττικής).

ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Μωραίτης, Καράμπελας, Τυράκης, Λαλιάνι, Σιμιτσής, Αθανασόπουλος, Ανδρουλιδάκης (46' Ντάφλας), Σαλάμης, Παπαδόπουλος, Επιτροπάκης (90' Παπαγεωργίου).

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Μουζάκης, Μαγγίνας, Αντωνίου, Βαμβακερής, Μωυσιάδης, Αθανασόπουλος, Μερμύγκης (60' Ρεντούμης), Καλογερόπουλος, Ανέστης, Καβζίδης (68' Νταγιάντας), Ανυφαντής (75' Ζούμας)