Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2011

ΒΟΛΛΕΥ: Σπουδαία ανατροπή και νίκη για τους άντρες

Ένα, φαινομενικά, χαμένο παιχνίδι κατόρθωσαν να κερδίσουν οι άντρες του ΑΟΠΕ Μοσχάτου στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής, με αντίπαλο τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφιας, εκτός έδρας.

Οι άντρες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 σετ και 14-9 στο 3ο σετ, αλλά τελικά, κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη τους νίκη στο πρωτάθλημα και να βλέπουν το μέλλον τους στην κατηγορία με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Ο επόμενος αγώνας με την ΦΘΙΑ Λαμίας είναι κρίσιμος για το Μοσχάτο, καθώς με νίκη ξεφεύγει οριστικά από τον κίνδυνο της τελευταίας θέσης και του υποβιβασμού από την Β' Εθνική.

Εύκολα οι γυναίκες

Οι γυναίκες του ΑΟΠΕ Μοσχάτου πέρασαν άλλο ένα εύκολο απόγευμα, νικώντας με 3-0 σετ τον ΓΣ Περάματος Ερμής και παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας με το απόλυτο σε βαθμούς και σετ.