Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

Ήττα του Μοσχάτου στην Σύρο

Νέα ήττα υπέστη ο ΑΟ Μοσχάτου, στα πλαίσια του 9ου ομίλου της Δ' Εθνικής. Με αυτήν την ήττα, το Μοσχάτο βυθίστηκε περισσότερο στην βαθμολογία, αφού το πέρασε και η ομάδα της Σύρου. Ας δούμε το ρεπορτάζ του site periferiako.com:

Νίκη... ελπίδας πήρε η Ανω Σύρος απέναντι στο Μοσχάτο, του οποίου επικράτησε με 2-1. Μόλις στο 2' ο Λ. Πρίντεζης έβαλε μπροστά την ομάδα του με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, με τους νησιώτες να διατηρούν το υπέρ τους αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του α' ημιχρόνου.

Στο 61' ο Λιόσης ισοφάρισε για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, όμως τρία λεπτά αργότερα πάλι ο Λ. Πρίντεζης έδωσε το προβάδισμα στην Ανω Σύρο και, παράλληλα, το 'χρυσό' τρίποντο.

Να σημειωθεί ότι το Μοσχάτο ολοκλήρωσε το ματς με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του Καψαλοπόδα στο 85' και του Λ. Λαλιάνι στο 92'. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αλυμάρας (ΣΔ Αθηνών).

ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ: Συριανός, Κασιάρας (63' λ. τρ. Σαγκινέτος), Φ. Πρίντεζης, Σούρλας, Καπίνος (23' λ. τρ. Αρβανίτης), Μανουδάκης, Ζήσης (56' λ. τρ. Μπούας), Μπαϊρακτάρης, Τζώρτζης, Πάπιτσης, Λ. Πρίντεζης.

ΜΟΣΧΑΤΟ: Κουρεπίνης, Μωρατης, Μ. Λαλιάνι, Τυράκης, Λ. Λαλιάνι, Λιόσης, Επιτροπάκης (82' Ντάφλας), Σιμιτσής, Καψαλοπόδας, Σαλάμι, Ανδρουλιδάκης.